Другая малодшая група № 2 (з беларускай мовай навучання) © УА

Другая малодшая група № 2 (з беларускай мовай навучання)

Узрост: (ад 5 да 6 гадоў)
Рэжым працы: з 7.15 да 17.45

З вашмі дзецьмі працуюць:

Выхавальнік дашкольнай адукацыы

Касянік
Наталля Іванаўна
Сярэдняя спецыяльная адукацыя, спецыяльнасць "Дашкольная  адукацыя"
Вышэйшая кваліфікацыйная катэгорыя

Выхавальнік дашкольнай адукацыі

Еўкала
Ганна Генадзьеўна

Вышэйшая адукацыя, спецыяльнасць "Беларуская мова і літаратура. Пачатковае навучанне"

Першая кваліфікацыйная катэгорыя

Асноўны змест працы  з дзецьмі ад 3 да 4 гадоў па развіццю беларускага маўлення з рускай мовай выхавання акрэслены ў вучэбнай праграме дашкольнай адукацыі. Яна базіруецца на пастулаце параўнальна лёгкага засваення дзецьмі другой мовы, сцвярджэнні замежных навукоўцаў, што “мозг дзіцяці мае спецыялізаваную здольнасць да мовы, але яна памяншаецца з узростам”.  Працэс навучання арганізуецца па прынцыпу задавальнення асобасных, пазнавальных, гульнёвых патрэбнасцей дзіцяці ў адносінах з дарослымі і іншымі дзецьмі. Спецыяльныя задачы развіцця беларускага маўлення вырашаюцца ўжо ў малодшым дашкольным узросце, калі дзеці вучацца ўспрымаць родную мову і ўзнаўляць на ёй простыя творы (фальклорныя песні, забаўлянкі, казкі, аўтарскія вершы, апавяданні), спіс якіх падаецца ў праграме.

інфармацыйны куток

Прастора групы  Прастору для правядзення заняткаў
Куток прыроды і пазнавальнай
дзейнасці